Resultat Stefan Holm spelen 2017

   resultat för Stefan Holm spelen 2017
 
    MÄN 100 M    Vind -2,4  2017-06-03
1Victor Pettersson -97IF Göta Karlstad11,46
2Cesar Acuna -75IFK Sunne FI12,79

    MÄN HÖJD      2017-06-03
1Fabian Delryd -96Täby IS2,09
2Philip Frifelt-Lundqvist -89Mölndals AIK2,07
3Fredrik Löfgren -94IFK Lund2,04
4Oskar Lundqvist -97Upsala IF2,01
5Henrik Thoms -96IF Göta Karlstad2,01
6Jakob Thorvaldsson -88IFK Lidingö2,01
7Simon Wiklund -99IK Wilske1,98
8Arvid Ryberg -98Örgryte IS1,94
9Simon Throgen -97IF Göta Karlstad1,90
10Markus Asplund -98IF Göta Karlstad1,90
11Simon Andersson -97IF Göta Karlstad1,85
Philip Andersson -95SOK Träff Karlsborgdns
Fredrik Löfgren -94IFK Lunddns

    MÄN TRESTEG      2017-06-03
1Simon Karlén -94IF Göta15,210,0

    MÄN SLÄGGA      2017-06-03
1Oscar Vestlund -93IF Göta Karlstad72,34

    MÄN SPJUT      2017-06-03
1Martin Andreasson -87Eds SK Friidrott38,52

    P19 SPJUT      2017-06-03
1Jakob Eriksson -98IF Göta Karlstad58,76

    P17 200 M    Vind 0,0  2017-06-03
1Benjamin Tinglöf -01Ärla IF23,73
2Olof Ryberg -00Örgryte IS25,68

    P17 800 M      2017-06-03
1Nahom Hailu -01IF Göta Karlstad2.08,80

    P17 110 M HÄCK    Vind -0,8  2017-06-03
1Benjamin Tinglöf -01Ärla IF15,65

    P17 HÖJD      2017-06-03
1Olof Ryberg -00Örgryte IS1,63

    P17 LÄNGD      2017-06-03
1Olof Ryberg -00Örgryte IS5,620,0

    P15 LÄNGD      2017-06-03
1Alfred Aakre -02IF Göta Karlstad4,70

    P14 80 M    Vind -0,9  2017-06-03
1Scott Ygård -03Norway, NOR9,92
2Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore10,58
3Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne FI10,62

    P14 200 M    Vind 0,0  2017-06-03
1Scott Ygård -03Norway, NOR24,63

    P14 800 M      2017-06-03
1Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore2.24,52

    P14 80 M HÄCK    Vind -0,1  2017-06-03
1Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore13,37

    P14 HÖJD      2017-06-03
1Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore1,63

    P14 SLÄGGA 4,0      2017-06-03
1Sander Bergqvist -03SK Bore37,12

    P14 SPJUT 600      2017-06-03
1Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore26,45
2Sander Bergqvist -03SK Bore18,32

    P13 80 M    Vind -1,7  2017-06-03
1Jonathan Appel -04Linköpings GIF11,39
2Tobias Nilsson -04Dals Södra FFI11,46

    P13 200 M    Vind -0,7  2017-06-03
1Jonathan Appel -04Linköpings GIF29,30
2Tobias Nilsson -04Dals Södra FFI30,40

    P13 HÖJD      2017-06-03
1Melwin Lycke Holm -04Kils AIK1,84Klubbrekord, distriktsrekord P13

    P13 LÄNGD ZON      2017-06-03
1Tobias Nilsson -04Dals södra FIF4,220,0
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF4,200,0

    P13 SPJUT 400      2017-06-03
1Tobias Nilsson -04Dals Södra FFI26,43
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF18,38

    P12 80 M    Vind -0,8  2017-06-03
1Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad12,88
2Hugo Olsson -05IK Vikings FK13,81

    P12 60 M HÄCK    Vind -0,1  2017-06-03
1Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad12,97

    P12 HÖJD      2017-06-03
1Julius Wiklund -06IK Wilske1,43
2Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika1,23
3Hugo Olsson -05IK Vikings FK1,18
Teddy Rådström -06SK BoreDNS

    P12 LÄNGD ZON      2017-06-03
1Jonathan Aspetorp-05KFUM Arvika3,910,0
2Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad3,51-0,2
3Hugo Olsson -05IK Vikings FK3,100,0

    P12 SPJUT 400      2017-06-03
1Hugo Olsson -05IK Vikings FK20,90

    P11 60 M    Vind -0,3  2017-06-03
1Anton Kamperin -06Kils AIK9,07
2Teddy Rådström -06SK Bore9,25
3Isac Danielsson -06Säffle FIK9,77
4Noah Johansson -06Kils AIK10,02
5Hampus Strand -06Filipstad IF10,08

    P11 200 M    Vind -1,0  2017-06-03
1Teddy Rådström -06SK Bore31,29
2Hampus Strand -06Filipstad IF34,60
3Isac Danielsson -06Säffle FIK35,75
Noah Johansson -06Kils AIKdns

    P11 60 M HÄCK    Vind -0,1  2017-06-03
1Teddy Rådström -06SK Bore12,46
2Isac Danielsson -06Säffle FIK13,49
3Noah Johansson -06Kils AIK13,51
4Andreas Nilsson -06Dals Södra FFI14,39
Hanad Afrah -07IF Göta KarlstadDNS

    P11 LÄNGD ZON      2017-06-03
1Teddy Rådström -06SK Bore4,26
2Noah Johansson -06Kils AIK3,74
3Isac Danielsson -06Säffle FIK3,70
4Hampus Strand -06Filipstad IF3,59

    P11 KULA 2,0      2017-06-03
1Noah Johansson -06Kils AIK8,08
2Andreas Nilsson -06Dals Södra FFI7,97
3Anton Kamperin -06Kils AIK6,48

    P11 SPJUT 400      2017-06-03
1Julius Wiklund -06IK Wilske28,61
2Noah Johansson -06Kils AIK25,28
3Hampus Strand -06Filipstad IF15,81

    P10 60 M    Vind 0,0  2017-06-03
1Albin Bolin -07Glanshammar IF9,259,244
2Xanthos Sakalakis -07Karlskoga FIF9,259,246
3Albin Westlund -07Kils AIK9,46
4Anton Gate -07Kils AIK9,64
5Erik Sethsson -07IK Sisu9,83
6Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad10,30
7Emil Strand -07Filipstad IF10,63
8Oscar Thor -07Kils AIK11,54

    P10 200 M    Vind -1,1  2017-06-03
1Xanthos Sakalakis -07Karlskoga FIF31,61
2Erik Sethsson -07IK Sisu31,95
3Albin Bolin -07Glanshammar IF33,58
4Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad35,93
5Emil Strand -07Filipstad IF38,79
8Anton Gate -07Kils AIKdns

    P10 LÄNGD ZON      2017-06-03
1Erik Sethsson -07IK Sisu4,05
2Anton Gate -07Kils AIK3,83
3Xanthos S -07Karlskoga FIF3,79
4Albin Bolin -07Glanshammar IF3,59
5Albin Westlund -07Kils AIK3,53
6Emil Strand -07Filipstad IF3,22
7Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad2,99
8Oscar Thor -07Kils AIK2,95

    P10 KULA 2,0      2017-06-03
1Oscar Thor -07Kils AIK6,99
2Anton Gate -07Kils AIK6,56
3Albin Westlund -07Kils AIK6,22
4Xanthos Sakalakis -07Karlskoga FIF6,17
5Emil Strand -07Filipstad IF5,89

    P10 SPJUT 400      2017-06-03
1Xanthos S -07Karlskoga FIF17,69
2Albin Westlund-08Kils AIK15,74
3Anton Gate -07Kils AIK15,71
4Oscar Thor -07Kils AIK14,79
Casper Gustafsson -07Kils AIKDNS

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -0,3  2017-06-03
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,56Final
2Gustav Ramsin -08Istrums SK9,57Final
3Truls Brungelsson -08IF Göta Karlstad9,75Final
4Wilmer Olsson -08Kils AIK10,77Final
5Adam Skovlund -08Kils AIK11,23Final

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -1,4  
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika9,67Final
2Jonas Bolin -07Glanshammar IF10,49Final
3Rasmus Ängelöga -08Kils AIK11,95Final
4Ludvig Walan -08Kils AIK12,06

    P9 60 M  FINAL  Vind -2,4  2017-06-03
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika9,56
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,61
3Gustav Ramsin -08Istrums SK9,73
4Truls Brungelsson -08IF Göta Karlstad10,15
5Jonas Bolin -07Glanshammar IF10,22
6Wilmer Olsson -08Kils AIK10,82
7Adam Skovlund -08Kils AIK11,91
8Rasmus Ängelöga -08Kils AIK12,18

    P9 200 M    Vind 0,0  2017-06-03
1Gustav Ramsin -08Istrums SK32,59
2Truls Brungelsson -08IF Göta Karlstad33,83
3Adam Skovlund -08Kils AIK40,09
4Ludvig Walan -08Kils AIK41,57
5Rasmus Ängelöga -08Kils AIK42,07
Erik Nordquist -08Kils AIKdns

    P9 LÄNGD ZON      2017-06-03
1Jonathan Stålhandske -08Kils AIK3,67
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro3,61
3Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika3,47
4Gustav Ramsin -08Istrums SK3,28
5Jonas Bolin -07Glanshammar IF3,25
6Adam Skovlund -08Kils AIK3,06
7Wilmer Olsson -08Kils AIK3,02
8Rasmus Ängelöga -08Kils AIK2,56
9Ludvig Walan -08Kils AIK2,58
Erik Nordquist -08Kils AIKDNS
Elton Järpegård -08Kils AIKDNS

    P9 KULA 2,0      2017-06-03
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro7,59
2Jonathan Stålhandske -08Kils AIK5,24
3Rasmus Ängelöga -08Kils AIK4,69
4Elton Järpegård -08Kils AIK4,60
5Adam Skovlund -08Kils AIK4,18
6Ludvig Walan -08Kils AIK4,07
Erik Nordquist -08Kils AIKdns
Wilmer Olsson -08Kils AIKdns

    P9 BOLLKAST      2017-06-03
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro30,41
2Jonathan Stålhandske -08Kils AIK24,41
3Rasmus Ängelöga -08Kils AIK23,97
4Ludvig Walan -08Kils AIK21,47
5Adam Skovlund -08Kils AIK20,61
6Wilmer Olsson -08Kils AIK19,07
7Jonas Bolin -07Glanshammar IF18,52
Elton Järpegård -08Kils AIKDNS
Erik Nordquist -08Kils AIKDNS

    P8 60 M    Vind -0,1  2017-06-03
1Ian Sandström -09IK Vikings FK10,72
2Jon Bergström -09IK Vikings FK10,93
3Robin Eltonsson -10Kils AIK11,4911,49
4Isak Grenegård -09IF Göta Karlstad11,4911,481
5Dylan Nordigårds -10Kils AIK11,53
6Troy Vivungi -09Kils AIK11,72
7Hugo Larsson -09Ransäters ais13,15

    P8 200 M    Vind -1,2  2017-06-03
1Ian Sandström -09IK Vikings FK37,13
2Jon Bergström -09IK Vikings FK38,35
3Robin Eltonsson -10Kils AIK39,29
4Dylan Nordigårds -10Kils AIK39,37
5Hugo Larsson -09Ransäters ais48,61

    P8 LÄNGD ZON      2017-06-03
1Ian Sandström -09IK Vikings FK3,04
2Jon Bergström -09IK Vikings FK2,83
3Troy Vivungi -09Kils AIK2,63
5Liam Olsson -10IF Göta Karlstad2,47
6Dylan Nordigårds -10Kils AIK2,44
7Robin Eltonsson -10Kils AIK2,37
8Hugo Larsson -09Ransäters ais2,10
Isak Grenegård -09IF Göta Karlstad2,59

    P8 BOLLKAST      2017-06-03
1Isak Grenegård -09IF Göta Karlstad26,38
2Elliot Alfredsson -09Kils AIK21,09
3Dylan Nordigårds -10Kils AIK18,72
4Jon Bergström -09IK Vikings FK17,48
5Ian Sandström -09IK Vikings FK16,63
6Hugo Larsson -09Ransäters ais13,76
7Robin Eltonsson -10Kils AIK12,59

    MVET KULA 4,0      2017-06-03
1Reijo Liimattainen -45Eds SK Friidrott9,88

    MVET SPJUT      2017-06-03
1Reijo Liimattainen -45Eds SK Friidrott38,41

    KVINNOR 100 M    Vind -1,1  2017-06-03
1Caroline Andersson -92IF Göta Karlstad13,09
2Zandra Karlsson -83Kils AIK14,88

    KVINNOR 200 M    Vind -1,6  2017-06-03
1Caroline Andersson -92IF Göta Karlstad27,20
2Ida Callenvik -99Karlskoga FIF27,82
3Zandra Karlsson -83Kils AIK30,54
4Linda Nilsson -91SOK Träff Karlsborg38,75

    KVINNOR 800 M      2017-06-03
1Sandra Andersson -86IF Hagen2.40,37

    KVINNOR HÖJD      2017-06-03
1Sofie Skoog -90IF Göta Karlstad1,87
2Ellen Björklund -90IFK Lund1,70
3Frida Wistfors -99Linköpings GIF1,50
4Hanna Olsson -99Säffle FIK1,50
5Sara Lundmark -99IF Göta1,30
Zandra Karlsson -83Kils AIKdns

    KVINNOR LÄNGD      2017-06-03
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne FI5,800,0
2Linda Nilsson -91SOK Träff Karlsborg3,490,0

    KVINNOR DISKUS 1,0      2017-06-03
1Ida Stenbäck -99SK Bore38,66
2Sara Forssell -00Motala AIF35,17
3Emma Palmgren -01Nyköpings BIS32,23
4Maja Persson -01SK Bore31,68
5Elin Blomkvist -00IF Göta Karlstad26,71
6Jessica Billa -01SK Bore24,94

    KVINNOR SLÄGGA 4,0      2017-06-03
1Camilla Mattsson -73Kils AIK44,57Svensk veteranrekord K-40
Sabine Steen -97IFK KristinehamnDNS

    F19 SLÄGGA 4,0      2017-06-03
1Ida Stenbäck -99SK Bore48,97
2Ellen Mårtensson -99Linköpings GIF41,27
3Lina Jernberg -99IFK Kristinehamn41,10

    F19 SPJUT 600      2017-06-03
1Carolin Näslund -98SK Bore48,69
2Clara Bergström -99Sunne IFK35,00

    F17 100 M    Vind -1,1  2017-06-03
1Maja Maunsbach -01IFK Lund12,88

    F17 100 M HÄCK    Vind -1,1  2017-06-03
1Maja Maunsbach -01IFK Lund15,28

    F17 HÖJD      2017-06-03
1Emmy Pettersson -01Katrineholms SK1,47
2Isabella Obradovic -00IFK Lund1,42
2Elin Nermark -01IFK Sunne FI1,42
Ellen White -01IFK Lunddns

    F17 LÄNGD      2017-06-03
1Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad4,98-0,9

    F17 TRESTEG      2017-06-03
1Maja Jernetz -00IF Göta Karlstad10,18-0,1

    F17 SLÄGGA 3,0      2017-06-03
1Sara Forssell -00Motala AIF62,83
2Emma Palmgren -01Nyköpings BIS49,01
3Maja Persson -01SK Bore43,60
4Josefine Andersson -01IFK Kristinehamn42,07
5Alice Nilsson -00Thorengruppen TFC41,63
6Jessica Billa -01SK Bore40,80

    F15 80 M    Vind -0,7  2017-06-03
1Petra Bäckström -02Säffle FIK10,85
2Cecilia Eriksson -02Säffle FIK11,04
3Ebba Melin -02Katrineholms SK11,34

    F15 200 M    Vind -1,0  2017-06-03
1Tilde Johansson -02Bokenäs IF31,32

    F15 80 M HÄCK    Vind 0  2017-06-03
1Matilda Strand -02Filipstad IF14,51

    F15 HÖJD      2017-06-03
1Matilda Strand -02Filipstad IF1,58
2Ebba Melin -02Katrineholms SK1,55
3Tilde Johansson -02Bokenäs IF1,47

    F15 LÄNGD      2017-06-03
1Tilde Johansson -02Bokenäs IF4,54-0,1
2Matilda Strand -02Filipstad IF4,50-1,1
3Emmy Kyrk -02IFK Sunne FI4,260,0

    F15 SLÄGGA 3,0      2017-06-03
1Sarah Mikkelsen -02Norway, NOR49,89
2Petra Bäckström -02Säffle FIK42,48
3Mathilda Kyrk -02Säffle FIK33,77

    F15 SPJUT 500      2017-06-03
1Tilda Bergström -02IFK Sunne FI38,47
2Ebba Melin -02Katrineholms SK26,03
3Matilda Strand -02Filipstad IF25,41
4Emmy Lindström Helmersson -02IF Göta Karlstad24,98

    F14 80 M    Vind 0  2017-06-03
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK10,61
2Naa Adjeley-03IF Göta Karlstad11,25
3Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad11,40
4Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn11,54
5Johanna Hallsten -03Dals Södra FFI12,05

    F14 200 M    Vind -1,0  2017-06-03
1Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn29,64
2Johanna Hallsten -03Dals Södra FFI30,97

    F14 800 M      2017-06-03
1Lova Perman -03IF Göta Karlstad2.23,11
2Amanda Olsson -03Säffle FIK2.31,25
3Wilma Karlsson -03Säffle FIK2.47,28
4Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn2.52,99

    F14 80 M HÄCK    Vind 0  2017-06-03
1Wilma Karlsson -03Säffle FIK13,63
2Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK13,72
3Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad15,77

    F14 HÖJD      2017-06-03
1Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK1,55
2Wilma Karlsson -03Säffle FIK1,42
3Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn1,42
Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstaddns
Ebba Toorell -03Lerums Friidrottdns
Cornelia Kennerstad -03Kils AIKdns

    F14 LÄNGD      2017-06-03
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK4,770,0
2Tuva Wikman -03KFUM Arvika4,75-0,2
3Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK4,60-0,1
4Cornelia Kennerstad -03Kils AIK4,130,0
5Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn4,050,0
Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstaddns

    F14 SLÄGGA 3,0      2017-06-03
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK35,65
2Sandra Larsson -03Kils AIK25,14
3Johanna Hallsten -03Dals Södra FFI24,26
4Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad11,81

    F14 SPJUT 500      2017-06-03
1Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad31,69
2Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK30,75
3Cornelia Kennerstad -03Kils AIK27,52
4Madeleine Rehnberg -04IF Göta Karlstad26,64
5Ebba Wulcan -03Säffle FIK24,53
6Wilma Karlsson -03Säffle FIK21,73
7Sandra Larsson -03Kils AIK15,53

    F13 80 M    Vind -1,5  2017-06-03
1Elvira Tanderud -04Trollhättans FIK10,68
2Linnea Nermark -04IFK Sunne FI11,28
3Bea Johannesson -04IFK Sunne FI11,46
4Alexandra Norberg Eriksson -04Kils AIK12,07

    F13 200 M    Vind 0,0  2017-06-03
1Elvira Tanderud -04Trollhättans FIK27,77
2Nora Jolbäck -04Lidköpings IS30,95
Thyra Kvarnström -04Täby ISdns

    F13 600 M      2017-06-03
1Meja Kjellberg-Larsson -04Lidköpings IS1.59,99

    F13 60 M HÄCK    Vind -0,1  2017-06-03
1Nora Jolbäck -04Lidköpings IS10,06
2Meja Kjellberg-Larsson -04Lidköpings IS11,01

    F13 HÖJD      2017-06-03
1Alice Hell-Johansson -04Tingbergs AIS1,40
2Nora Jolbäck -04Lidköpings IS1,32
Alexandra Norberg Eriksson -04Kils AIKDNS
Elvira Högman -04Kils AIKDNS

    F13 LÄNGD ZON      2017-06-03
1Elvira Tanderud -04Trollhättans FIK4,810,0
2Bea Johannesson -04IFK Sunne FI4,670,0
3Linnea Nermark -04IFK Sunne FI4,600,0
4Alexandra Norberg Eriksson -04Kils AIK4,480,0
5Nora Jolbäck -04Lidköpings IS4,470,0
6Meja Kjellberg-Larsson -04Lidköpings IS3,970,0
7Thyra Kvarnström -04Täby IS3,890,0
8Jessica Sethsson -04IK Sisu3,820,0
Linnéa Carsson -04Kils AIKdns

    F13 SLÄGGA 2,0      2017-06-03
1Alva Nilsson -04Thoerngruppen38,49
2Mia Ribe Brun -04Norway, NOR37,84
3Elvira Högman -04Kils AIK31,49
4Emma Wall -04Säffle FIK29,99
5Thyra Kvarnström -04Täby IS15,03

    F13 SPJUT 400      2017-06-03
1Madeleine Rehnberg -04IF Göta Karlstad37,00
2Nora Jolbäck -04Lidköpings IS21,56
3Jessica Sethsson -04IK Sisu20,21
4Elvira Högman -04Kils AIK19,40
5Bea Johannesson -04IFK Sunne FI19,36
6Emma Wall -04Säffle FIK17,74
7Alexandra Norberg Eriksson -04Kils AIK16,32

    F12 80 M  HEAT 1  Vind -2,3  2017-06-03
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad11,59Final
2Edvina Norberg -05Ransäters ais11,63Final
3Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad11,78Final
4Emma Larsson -05Kils AIK12,22Final
5Alice Löfgren -05Lidköpings IS12,75
6Ida Mattsson -05Karlskoga FIF12,77

    F12 80 M  HEAT 2  Vind -1,0  
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad11,29Final
2Sara Larsson -05Kils AIK12,27Final
3Irma Andersson/Jäger -05IK Vikings FK12,32Final
4Wilma Jansson -05Västerås FK12,73Final
5Ebba Elfström -05Lidköpings IS13,04

    F12 80 M  FINAL  Vind -0,9  2017-06-03
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad11,34
2Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad11,61
3Edvina Norberg -05Ransäters ais11,69
4Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad11,78
5Emma Larsson -05Kils AIK12,26
6Sara Larsson -05Kils AIK12,38
7Irma Andersson/Jäger -05IK Vikings FK12,40
8Wilma Jansson -05Västerås FK12,91

    F12 200 M  HEAT 1  Vind 0,1  2017-06-03
1Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad30,22
2Wilma Jansson -05Västerås FK33,60
3Wynja Magnusdotter -05IK Vikings FK33,96
4Ebba Elfström -05Lidköpings IS34,82

    F12 200 M  HEAT 2  Vind -0,9  
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad28,95
2Märta Larsson -05IF Göta Karlstad29,40
3Alice Löfgren -05Lidköpings IS32,72
4Ida Mattsson -05Karlskoga FIF33,65
5Johanna Eklöf -05Kongahälla AIK34,08

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad28,95
2Märta Larsson -05IF Göta Karlstad29,40
3Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad30,22
4Alice Löfgren -05Lidköpings IS32,72
5Wilma Jansson -05Västerås FK33,60
6Ida Mattsson -05Karlskoga FIF33,65
7Wynja Magnusdotter -05IK Vikings FK33,96
8Johanna Eklöf -05Kongahälla AIK34,08
9Ebba Elfström -05Lidköpings IS34,82

    F12 600 M      2017-06-03
1Emelie Olsson -05Säffle FIK1.51,29
2Edvina Norberg -05Ransäters ais1.53,31
3Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad1.54,82
4Irma Andersson/Jäger -05IK Vikings FK1.58,84
5Maja Simonsson -06Hammarby IF2.11,15

    F12 60 M HÄCK    Vind 0  2017-06-03
1Alice Löfgren -05Lidköpings IS10,59
2Märta Larsson -05IF Göta Karlstad10,62
3Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad11,12
4Emma Larsson -05Kils AIK11,61
5Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad11,78
6Ebba Zachrisson -05Lidköpings IS11,83
7Sara Larsson -05Kils AIK12,03

    F12 HÖJD      2017-06-03
1Sara Larsson -05Kils AIK1,47
2Alice Löfgren -05Lidköpings IS1,41
3Ebba Zachrisson -05Lidköpings IS1,38
4Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad1,35
5Märta Larsson -05IF Göta Karlstad1,35
6Edvina Norberg -05Ransäters ais1,29
7Ebba Elfström -05Lidköpings IS1,26
8Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad1,22
9Ida Andersson -05IF Hagen1,03
10Wynja Magnusdotter -05IK Vikings FK1,03

    F12 LÄNGD ZON      2017-06-03
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad4,540,0
2Ella Holmqvist -05IF Göta Karlstad4,170,0
3Edvina Norberg -05Ransäters ais4,120,0
4Emelie Olsson -05Säffle FIK3,990,0
5Ebba Zachrisson -05Lidköpings IS3,950,0
6Ida Mattsson -05Karlskoga FIF3,910,0
7Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad3,860,0
8Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad3,850,0
9Johanna Eklöf -05Kongahälla AIK3,220,0
10Wynja Magnusdotter -05IK Vikings FK3,210,0
11Ida Andersson -05IF Hagen3,010,0
Alice Löfgren -05Lidköpings ISdns

    F12 SLÄGGA 2,0      2017-06-03
1Emelie Olsson -05Säffle FIK27,80
2Emma Larsson -05Kils AIK25,39
3Johanna Eklöf -05Kongahälla AIK17,73
4Maja Kyrk -05Säffle FIK13,55

    F12 SPJUT 400      2017-06-03
1Emelie Olsson -05Säffle FIK26,60
2Emma Larsson -05Kils AIK24,50
3Ebba Zachrisson -05Lidköpings IS21,48
4Edvina Norberg -05Ransäters ais20,65
5Märta Larsson -05IF Göta Karlstad17,40
6Irma Andersson/Jäger -05IK Vikings FK17,12
7Wilma Jansson -05Västerås FK17,77
8Wynja Magnusdotter -05IK Vikings FK11,82

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -1,4  2017-06-03
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne FI8,80Final
2Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF9,10Final
3Fanny Bergqvist -06IFK Sunne FI9,30Final
4Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,42Final
5Tilda Eriksson -06Filipstad IF9,54Final
6Milla Fransson -06IFK Kristinehamn10,00
7Naemi Noleryd -06Kils AIK10,57

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -0,9  
1Sigrid Elfgren -06IFK Sunne FI9,22Final
2Thyra Lundström -06Kils AIK9,74Final
3Maja Simonsson -06Hammarby IF9,76Final
4Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad9,88
5Linnea Hallsten -06Dals Södra FFI10,08
6Signe Ellström -06Kils AIK10,40

    F11 60 M  FINAL  Vind 0,2  2017-06-03
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne FI8,69
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn8,97
3Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF9,05
4Sigrid Elfgren -06IFK Sunne FI9,15
5Fanny Bergqvist -06IFK Sunne FI9,26
6Tilda Eriksson -06Filipstad IF9,74
7Maja Simonsson -06Hammarby IF10,07
Thyra Lundström -06Kils AIKdns

    F11 200 M  HEAT 1  Vind -1,2  2017-06-03
1Sigrid Elfgren -06IFK Sunne FI31,00
2Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF32,01
3Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad33,11
4Tilda Eriksson -06Filipstad IF35,77

    F11 200 M  HEAT 2  Vind -1,1  
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn32,22
2Maja Simonsson -06Hammarby IF33,34
7Milla Fransson -06IFK Kristinehamn35,95
8Signe Ellström -06Kils AIK37,04

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    2017-06-03
1Sigrid Elfgren -06IFK Sunne FI31,00
2Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF32,01
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn32,22
4Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad33,11
5Maja Simonsson -06Hammarby IF33,34
6Tilda Eriksson -06Filipstad IF35,77
7Milla Fransson -06IFK Kristinehamn35,95
8Signe Ellström -06Kils AIK37,04

    F11 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,1  2017-06-03
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn11,62
2Fanny Bergqvist -06IFK Sunne FI12,10
3Thyra Lundström -06Kils AIK12,87
4Tilda Eriksson -06Filipstad IF13,59
5Naemi Noleryd -06Kils AIK14,29

    F11 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,0  
1Sigrid Elfgren -06IFK Sunne FI11,16
2Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF11,74
3Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad12,11
4Linnea Hallsten -06Dals Södra FFI12,58
5Signe Ellström -06Kils AIK13,32
F11 60 M HÄCKSAMLAD LISTA
    Sigrid Elfgren -06  IFK Sunne FI  11,16  
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn11,62
3Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF11,74
4Fanny Bergqvist -06IFK Sunne FI12,10
5Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad12,11
6Linnea Hallsten -06Dals Södra FFI12,58
7Thyra Lundström -06Kils AIK12,87
8Signe Ellström -06Kils AIK13,32
9Tilda Eriksson -06Filipstad IF13,59
10Naemi Noleryd -06Kils AIK14,29
11Maja Johansson -06Kils AIKDNS

    F11 HÖJD      2017-06-03
1Linnea Hallsten -06Dals Södra FFI1,40
2Fanny Bergqvist -06IFK Sunne FI1,26
3Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF1,26
4Ebba Johannesson -06IFK Sunne FI1,26
4Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1,26
6Elsa Petersén -06IF Göta Karlstad1,26
7Signe Ellström -06Kils AIK1,18
7Thyra Lundström -06Kils AIK1,18
9Maja Simonsson -06Hammarby IF1,13

    F11 LÄNGD ZON      2017-06-03
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne FI4,57
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn4,02
3Sigrid Elfgren -06IFK Sunne FI3,94
4Fanny Bergqvist -06IFK Sunne FI3,90
5Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF3,80
6Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad3,53
7Tilda Eriksson -06Filipstad IF3,49
8Milla Fransson -06IFK Kristinehamn3,48
9Signe Ellström -06Kils AIK3,41
Moa Karlsson -06Säffle FIKdns
Julia Suneson -06Kils AIKdns
Thyra Lundström -06Kils AIKdns
Naemi Noleryd -06Kils AIKdns
Linnea Hallsten -06Dals Södra FFIdns

    F11 KULA 2,0      2017-06-03
1Fanny Bergqvist -06IFK Sunne FI8,10
2Maja Simonsson -06Hammarby IF7,65
3Thyra Lundström -06Kils AIK7,62
4Linnea Hallsten -06Dals Södra FFI6,91
5Naemi Noleryd -06Kils AIK6,60
6Milla Fransson -06IFK Kristinehamn6,53
7Tilda Eriksson -06Filipstad IF6,33
8Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF5,69
9Signe Ellström -06Kils AIK5,35
10Julia Suneson -06Kils AIK3,89
Moa Karlsson -06Säffle FIKdns

    F11 SPJUT 400      2017-06-03
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne FI19,89
2Naemi Noleryd -06Kils AIK19,58
3Fanny Bergqvist -06IFK Sunne FI18,71
4Linnea Hallsten -06Dals Södra FFI17,71
5Sigrid Elfgren -06IFK Sunne FI16,57
6Tilda Eriksson -06Filipstad IF15,77
7Milla Fransson -06IFK Kristinehamn14,19
8Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF13,57
9Signe Ellström -06Kils AIK12,43
Moa Karlsson -06Säffle FIKdns
Thyra Lundström -06Kils AIKdns

    F10 60 M    Vind -1,9  2017-06-03
1Tilde Karlsson -07IFK Mora9,48
2Emilia Blomdahl -07Lidköpings IS9,84
3Nova Andersson -07IF Hagen9,96
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn10,18
5Filippa Axelsson -07Säffle FIK10,84
6Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn11,26
7Julia Kvarnström -07Täby IS11,65

    F10 200 M  HEAT 1  Vind -0,4  2017-06-03
1Nova Andersson -07IF Hagen33,38
2Tilde Karlsson -07IFK Mora33,87
3Filippa Axelsson -07Säffle FIK36,39

    F10 200 M  HEAT 2  Vind -1,7  
1Astrid Wall -07Säffle FIK39,94
2Emilia Blomdahl -07Lidköpings IS34,69
3Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn36,74
4Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn44,54

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Nova Andersson -07IF Hagen33,38
2Tilde Karlsson -07IFK Mora33,87
3Emilia Blomdahl -07Lidköpings IS34,69
4Filippa Axelsson -07Säffle FIK36,39
5Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn36,74
6Astrid Wall -07Säffle FIK39,94
7Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn44,54

    F10 LÄNGD ZON      2017-06-03
1Tilde Karlsson -07IFK Mora3,94
2Nova Andersson -07IF Hagen3,53
3Emilia Blomdahl -07Lidköpings IS3,47
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn3,32
5Filippa Axelsson -07Säffle FIK3,17
6Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn2,972,94
7Evelina Appel -07Linköpings GIF2,972,81
8Astrid Wall -07Säffle FIK2,87
9Alma Jolbäck -07Lidköpings IS2,75
10Julia Kvarnström -07Täby IS2,66
Elin Wåhlin -07Kils AIKdns

    F10 KULA 2,0      2017-06-03
1Alma Jolbäck -07Lidköpings IS6,51
2Filippa Axelsson -07Säffle FIK5,57
3Nova Andersson -07IF Hagen5,52
4Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn5,43
5Elin Wåhlin -07Kils AIK5,05
6Astrid Wall -07Säffle FIK4,92
7Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn4,86
8Evelina Appel -07Linköpings GIF4,50

    F10 SPJUT 400      2017-06-03
1Alma Jolbäck -07Lidköpings IS15,57
2Elin Wåhlin -07Kils AIK12,76
3Evelina Appel -07Linköpings GIF11,56
4Emilia Blomdahl -07Lidköpings IS11,12
5Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn11,11
6Astrid Wall -07Säffle FIK9,57
7Filippa Axelsson -07Säffle FIK9,05

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -0,4  2017-06-03
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK10,17Final
2Linnea Larsson -08Kils AIK10,34Final
3Nathalie Wiman-Ahlstedt -08IF Göta Karlstad10,40Final
4Annie Andersson -08Kils AIK11,20

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  
1Evelina Olsson -08IFK Sunne10,23Final
2Mi Westlund-08Kils AIK10,69Final
3Hildur Elfgren -08IFK Sunne FI10,88Final
4Moa Edberg -08Kils AIK10,97Final
5Evelina Bönström -08Kils AIK11,00Final

    F9 60 M  FINAL  Vind 0,0  2017-06-03
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK10,04
2Evelina Olsson -08IFK Sunne10,08
3Nathalie Wiman-Ahlstedt -08IF Göta Karlstad10,36
4Linnea Larsson -08Kils AIK10,56
5Mi Westlund-08Kils AIK10,87
6Evelina Bönström -08Kils AIK10,90
7Moa Edberg -08Kils AIK11,04
8Hildur Elfgren -08IFK Sunne FI11,08

    F9 200 M  HEAT 1  Vind -1,6  2017-06-03
1Nathalie Wiman-Ahlstedt -08IF Göta Karlstad37,49
2Hildur Elfgren -08IFK Sunne FI37,92
3Annie Andersson -08Kils AIK40,24

    F9 200 M  HEAT 2  Vind -1,0  
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK34,56
2Evelina Olsson -08IFK Sunne35,69
3Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad36,46
4Evelina Bönström -08Kils AIK38,61
5Moa Edberg -08Kils AIK40,00

    F9 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK34,56
2Evelina Olsson -08IFK Sunne35,69
3Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad36,46
4Nathalie Wiman-Ahlstedt -08IF Göta Karlstad37,49
5Hildur Elfgren -08IFK Sunne FI37,92
6Evelina Bönström -08Kils AIK38,61
7Moa Edberg -08Kils AIK40,00
8Annie Andersson -08Kils AIK40,24

    F9 LÄNGD ZON      2017-06-03
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK3,46
2Nathalie Wiman-Ahlstedt -08IF Göta Karlstad3,34
3Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad3,26
4Evelina Olsson -08IFK Sunne3,24
5Linnea Larsson -08Kils AIK3,15
6Mi Westlund -08Kils AIK2,82
7Annie Andersson -08Kils AIK2,75
8Evelina Bönström -08Kils AIK2,74
9Moa Edberg -08Kils AIK2,60
10Hildur Elfgren -08IFK Sunne FI2,37
Evelina Säfströmer -08Kils AIKdns

    F9 KULA 2,0      2017-06-03
1Isabelle Blomdahl -09Lidköpings IS5,97
2Elsa Sjögren -08Säffle FIK5,43
3Nathalie Wiman-Ahlstedt -08IF Göta Karlstad5,43
4Evelina Bönström -08Kils AIK5,08
5Evelina Olsson -08IFK Sunne4,83
6Mi Westlund -08Kils AIK4,10
7Moa Edberg -08Kils AIK4,08
8Linnea Larsson -08Kils AIK3,88
Evelina Säfströmer -08Kils AIKdns

    F9 BOLLKAST      2017-06-03
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK20,86
2Evelina Olsson -08IFK Sunne20,39
3Evelina Bönström -08Kils AIK18,71
4Mi Westlund -08Kils AIK16,03
5Nathalie Wiman-Ahlstedt -08IF Göta Karlstad14,85
6Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad14,56
7Linnea Larsson -08Kils AIK13,86
8Moa Edberg -08Kils AIK13,00
9Hildur Elfgren -08IFK Sunne FI11,32

    F8 60 M  HEAT 1  Vind +0,1  2017-06-03
1Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF10,83Final
2Amanda Strand -09Filipstad IF10,84Final
3Tiril Gustafsson -09Kils AIK11,25Final
4Hedvig Elfström -10Lidköpings IS11,67Final
5Maja Sundmar -09Kils AIK11,81
6Evelina Winslow -09Kils AIK12,35
7Klara Johansson -10Kils AIK13,16

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -1,2  
1My Olsson -09IF Göta Karlstad10,00Final
2Isabelle Blomdahl -09Lidköpings IS10,39Final
3Moa Wadelius -09Kils AIK10,89Final
4Thalea S -09Karlskoga FIF11,36Final
5Alice Bohlin -09Kils AIK12,21
6Vera Eriksson -10Filipstad IF12,57

    F8 60 M  FINAL  Vind -1,3  2017-06-03
1My Olsson -09IF Göta Karlstad10,19
2Isabelle Blomdahl -09Lidköpings IS10,48
3Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF10,72
4Amanda Strand -09Filipstad IF10,95
5Moa Wadelius -09Kils AIK10,98
6Tiril Gustafsson -09Kils AIK11,05
7Thalea S -09Karlskoga FIF11,28
8Hedvig Elfström -10Lidköpings IS12,15

    F8 200 M  HEAT 1  Vind 0,0  2017-06-03
1Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF35,97
2Isabelle Blomdahl -09Lidköpings IS37,51
3Tiril Gustafsson -09Kils AIK38,57
4Hedvig Elfström -10Lidköpings IS42,49
5Evelina Winslow -09Kils AIK42,95

    F8 200 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1My Olsson -09IF Göta Karlstad34,08
2Moa Wadelius -09Kils AIK39,70
3Thalea S -09Karlskoga FIF41,77
4Maja Sundmar -09Kils AIK42,52
5Alice Bohlin -09Kils AIK42,78

    F8 200 M  SAMLAD LISTA    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad34,08
2Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF35,97
3Isabelle Blomdahl -09Lidköpings IS37,51
4Tiril Gustafsson -09Kils AIK38,57
5Moa Wadelius -09Kils AIK39,70
6Thalea S -09Karlskoga FIF41,77
7Hedvig Elfström -10Lidköpings IS42,49
8Maja Sundmar -09Kils AIK42,52
9Alice Bohlin -09Kils AIK42,78
10Evelina Winslow -09Kils AIK42,95

    F8 LÄNGD ZON      2017-06-03
1My Olsson -09IF Göta Karlstad3,30
2Isabelle Blomdahl -09Lidköpings IS2,93
3Amanda Strand -09Filipstad IF2,75
4Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF2,64
5Thalea S -09Karlskoga FIF2,64
6Moa Wadelius -09Kils AIK2,59
7Tiril Gustafsson -09Kils AIK2,57
7Eira Granevald -10IF Göta Karlstad2,39
8Vera Eriksson -10Filipstad IF2,33
9Maja Sundmar -09Kils AIK2,31
10Hedvig Elfström -10Lidköpings IS2,30
11Evelina Winslow -09Kils AIK2,20
12Klara Johansson -10Kils AIK2,12
13Alice Bohlin -09Kils AIK1,88
Agnes Karlsson -09IFK MoraDNS
Vilma Ängelöga -10Kils AIKDNS
Milla Gustafsson -09Kils AIKDNS

    F8 BOLLKAST      2017-06-03
1Isabelle Blomdahl -09Lidköpings IS17,49
2Vera Eriksson -10Filipstad IF13,88
3Maja Sundmar -09Kils AIK13,05
4Eira Granevald -10IF Göta Karlstad11,98
5Evelina Winslow -09Kils AIK11,84
6Moa Wadelius -09Kils AIK11,30
7Klara Johansson -10Kils AIK10,96
8Thalea S -09Karlskoga FIF10,87
9Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF9,37
10Tiril Gustafsson -09Kils AIK8,48
11Alice Bohlin -09Kils AIK6,52
Milla Gustafsson -09Kils AIKDNS
Agnes Karlsson -09IFK MoraDNS
Vilma Ängelöga -10Kils AIKDNS

    KVET KULA 4,0      2017-06-03
1Sofie Wadelius -82IF Göta Karlstad7,20

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram