Resultat  Goliatspelen 8-9/8 2009  
   
  Lördag 8/8  
  F7  60 M HEAT 1 Vind -1,2    
1 Emmy Niemi -02 Kils AIK Friidrott 11,42 Final  
2 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 11,48 Final  
3 Matilda Strand -02 Filipstads FIK 11,85 Final  
4 Tilde Inelind -02 Kils AIK Friidrott 11,86 Final  
5 Tilda Bergström -02 IFK Sunne 12,29  
6 Lisa Andersson -02 KFUM Arvika 12,57  
7 Ida Lijla -02 Säffle FIK 13,17  
8 Alva Olsson -02 Brattås CK 13,82  
       
  F7  60 M HEAT 2 Vind -1,5  
1 Emma Hedin -02 Kils AIK Friidrott 11,60 Final  
2 Alva Hilding -02 Motala AIF 11,85 Final  
3 Johanna Wirebro -02 Motala AIF 11,87 Final  
4 Nellie Karlsson -02 Motala AIF 12,01 Final  
5 Ida Lindahl -02 KFUM Arvika 12,06  
6 Thea Sofie Kaneström -02 Lambertseter IF, Oslo 12,34  
7 Emma Nyman -02 Säffle FIK 13,03  
       
  F7  60 M FINAL Vind -1,2  
1 Matilda Strand -02 Filipstads FIK 11,27   11,265
2 Alva Hilding -02 Motala AIF 11,27   11,267
3 Emmy Niemi -02 Kils AIK Friidrott 11,36  
4 Emma Hedin -02 Kils AIK Friidrott 11,47  
5 Nellie Karlsson -02 Motala AIF 11,88  
6 Johanna Wirebro -02 Motala AIF 11,98  
7 Tilde Inelind -02 Kils AIK Friidrott 12,00  
8 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 13,29  
 
  F7  BOLLKAST      
1 Tilda Bergström -02 IFK Sunne 14,64  
2 Emmy Niemi -02 Kils AIK Friidrott 13,59  
3 Thea Sofie Kaneström -02 Lambertseter IF, Oslo 13,49  
4 Tilde Inelind -02 Kils AIK Friidrott 12,41  
5 Johanna Wirebro -02 Motala AIF 11,12  
6 Emma Hedin -02 Kils AIK Friidrott 11,05  
7 Ida Lijla -02 Säffle FIK 10,57  
8 Matilda Strand -02 Filipstads FIK 10,32  
9 Nellie Karlsson -02 Motala AIF 10,09  
10 Emma Nyman -02 Säffle FIK 9,55  
11 Ellen Edvinsson -02 IK Viking 9,25  
12 Alva Hilding -02 Motala AIF 8,75  
13 Alva Olsson -02 Brattås CK 6,70  
 
  F8  60 M   Vind -1,0    
1 Filippa Nero -01 IF Göta 10,99  
2 Maja Retzman KFUM Arvika 11,27   11,265
3 Åsa Olsson -01 Kils AIK Friidrott 11,27   11,267
4 Clara Hedling -01 KFUM Arvika 12,01  
 
  F8  BOLLKAST      
1 Åsa Olsson -01 Kils AIK Friidrott 13,17  
 
  F9  60 M HEAT 1 Vind 0,3    
1 Sofia Persson -00 KFUM Arvika 9,88 Final  
2 Ester Skånfors-Forsling -00 IF Skade 10,55 Final  
3 Sara Forsell -00 Motala AIF 10,76 Final  
4 Miranda Nilsson SK Bore 10,78 Final  
5 Frida Stormats -00 Motala AIF 10,89 Final  
6 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 11,46  
7 Alva Karlsson -00 Kils AIK Friidrott 11,96  
       
  F9  60 M HEAT 2 Vind 0  
1 Louise Hedestad -00 Kils AIK Friidrott 10,37 Final  
2 Alice Larsson -00 Kils AIK Friidrott 10,96 Final  
3 Emilia Ericsson -00 Kils AIK Friidrott 11,16 Final  
4 Nathalie Ljunggren -00 Kils AIK Friidrott 11,47  
5 Emily Fielder -00 Borensbergs IF 11,48  
       
  F9  60 M FINAL Vind 0  
1 Sofia Persson -00 KFUM Arvika 9,97  
2 Louise Hedestad -00 Kils AIK Friidrott 10,69  
3 Ester Skånfors-Forsling -00 IF Skade 10,77  
4 Miranda Nilsson SK Bore 10,91  
5 Sara Forsell -00 Motala AIF 10,94  
6 Frida Stormats -00 Motala AIF 11,00  
7 Alice Larsson -00 Kils AIK Friidrott 11,25  
8 Emilia Ericsson -00 Kils AIK Friidrott 11,67  
 
  F9  BOLLKAST      
1 Louise Hedestad -00 Kils AIK Friidrott 28,47  
2 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 23,10  
3 Miranda Nilsson -00 SK Bore 22,04  
4 Frida Stormats -00 Motala AIF 19,74  
5 Emilia Ericsson -00 Kils AIK Friidrott 18,25  
6 Alva Karlsson -00 Kils AIK Friidrott 17,85  
7 Sara Forsell -00 Motala AIF 17,58  
8 Alice Larsson -00 Kils AIK Friidrott 16,88  
9 Nathalie Ljunggren -00 Kils AIK Friidrott 16,85  
10 Ester Skånfors-Forsling -00 IF Skade 13,95  
 
  F10  60 M   Vind -0,9    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 9,44  
2 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 10,21  
3 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 10,22  
4 Maja Andersson -99 KFUM Arvika 10,31  
5 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 10,80  
 
  F10  BOLLKAST      
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 40,36   Goliatrekord
2 Clara Bergström -99 IFK Sunne 26,26  
3 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 22,48  
4 Ellen Nordqvist Sjöblom -99 Moss IL 18,25  
5 Maja Andersson -99 KFUM Arvika 17,38  
6 Linn Fridh -99 Motala AIF 12,91  
7 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 12,38  
 
  F10  LÄNGD ZON      
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 3,88 2,3  
2 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 3,62 0,8  
3 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 3,54 1,1  
4 Clara Bergström -99 IFK Sunne 3,31 1,1  
5 Maja Andersson -99 KFUM Arvika 3,25 1,0  
6 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 3,18 1,4  
7 Linn Fridh -99 Motala AIF 2,64 1,0  
 
  F11  60 M HEAT 1 Vind -1,5    
1 Magdalena Åkesson -98 Hammarby Friidrott 9,35 Final  
2 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 9,50 Final  
3 Sarah Bennetoft -98 Säffle FIK 9,79  
4 Beatrice Larsson -98 IF Göta 9,97  
5 Alva Mossberg -98 KFUM Arvika 10,13  
6 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK Friidrott 10,22  
       
  F11  60 M HEAT 2 Vind -1,9  
1 Julia Björkengren -98 IF Göta 9,34 Final  
2 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 9,42 Final  
3 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 10,14  
4 Alva Lund -98 Motala AIF 10,40   10,392
5 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 10,40   10,396
6 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 10,96  
       
  F11  60 M HEAT 3 Vind -0,9  
1 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 9,03 Final  
2 Alva VonDoorn -98 Motala AIF 9,43 Final  
3 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 9,48 Final  
4 Emilia Andersson -98 Stocksäters IF 9,73 Final  
5 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 9,89  
6 Ellen Wiberg -98 IFK Sunne 10,82  
       
  F11  60 M FINAL Vind -0,5  
4 Julia Björkengren -98 IF Göta 9,15  
5 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 9,19  
3 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 9,28  
2 Magdalena Åkesson -98 Hammarby Friidrott 9,48  
7 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 9,55  
6 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 9,58  
1 Alva VonDoorn -98 Motala AIF 9,60  
8 Emilia Andersson -98 Stocksäters IF 9,73  
 
  F11  LÄNGD ZON      
1 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 4,35 0,3  
2 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 4,29 1,2  
3 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 4,12 1,5  
4 Alva VonDoorn -98 Motala AIF 4,06 0,7  
5 Sarah Bennetoft -98 Säffle FIK 3,96 2,9  
6 Emilia Andersson -98 Stocksäters IF 3,90 1,4  
7 Julia Björkengren -98 IF Göta 3,87 1,0  
8 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 3,85 1,2  
9 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 3,83 1,1  
10 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 3,72 0,0 3,66
11 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK Friidrott 3,72 1,9 3,48
12 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 3,56 0,2  
13 Alva Mossberg -98 KFUM Arvika 3,51 0,6  
14 Alva Lund -98 Motala AIF 3,50 1,3  
15 Ellen Wiberg -98 IFK Sunne 3,35 0,1  
16 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 3,13 0,3  
 
  F11  SPJUT      
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 24,58  
2 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 23,70  
3 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 23,14  
4 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 20,42  
5 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 17,30  
6 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 16,68  
7 Emilia Andersson -98 Stocksäters IF 16,44  
8 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 15,48  
9 Beatrice Larsson -98 IF Göta 14,76  
10 Julia Björkengren -98 IF Göta 11,82  
 
  F12  80 M HEAT 1 Vind 0,0    
1 Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott 11,39 Final  
2 Helena Åhlén -97 SK Bore 11,74 Final  
3 Elin Edgren -97 SK Bore 11,91 Final  
4 Ebba Olsson -97 Brattås CK 12,06 Final  
5 Linnea Quist -97 IF Göta 12,30 Final  
6 Linn Forsell -97 Motala AIF 13,20  
       
  F12  80 M HEAT 2 Vind -0,5  
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 11,01 Final  
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 11,55 Final  
3 Hanna Johansson -97 IF Göta 12,12 Final  
4 Jennie Jansson -97 IF Göta 12,91  
5 Elin Stormats -97 Motala AIF 13,39  
       
  F12  80 M FINAL Vind 0  
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 10,84 Goliatrekord
2 Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott 11,04  
3 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 11,44  
4 Helena Åhlén -97 SK Bore 11,74  
5 Ebba Olsson -97 Brattås CK 12,03  
6 Elin Edgren -97 SK Bore 12,04  
7 Hanna Johansson -97 IF Göta 12,09  
8 Linnea Quist -97 IF Göta 12,36  
 
  F12  600 M        
1 Linnea Quist -97 IF Göta 1,54,69  
2 Elin Edgren -97 SK Bore 2,03,83  
 
  F12  LÄNGD ZON      
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 4,72 0  
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 4,54 +1,6  
3 Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott 4,33 +1,8  
4 Ebba Olsson -97 Brattås CK 4,31 +1,6  
5 Hanna Johansson -97 IF Göta 4,27 +1,7  
6 Elin Edgren -97 SK Bore 4,09 +1,8  
7 Linnea Quist -97 IF Göta 4,00 +2,0  
8 Linn Forsell -97 Motala AIF 3,70 +1,8  
9 Elin Stormats -97 Motala AIF 3,63 +2,5  
10 Jennie Jansson -97 IF Göta 3,57 +2,1  
 
  F12  SPJUT      
1 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 28,14  
2 Felicia Johansson -97 SK Bore 26,74  
3 Ebba Olsson -97 Brattås CK 26,38  
4 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 24,94  
5 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 23,36  
6 Helena Åhlén -97 SK Bore 21,08  
7 Elin Edgren -97 SK Bore 18,64  
8 Jennie Jansson -97 IF Göta 17,66  
9 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 15,64  
10 Linn Forsell -97 Motala AIF 15,24  
11 Elin Stormats -97 Motala AIF 12,54  
 
  F13  80 M HEAT 1 Vind 0    
1 Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 10,96 Final  
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 11,15 Final  
3 Johanna Norén -96 IF Göta 11,23 Final  
4 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 11,43 Final  
5 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 12,52  
       
  F13  80 M HEAT 2 Vind 0  
1 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 10,89 Final  
2 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 10,97 Final  
3 Lina Hilding -96 Motala AIF 11,95 Final  
4 Sara Derelöv -96 Motala AIF 12,28 Final  
5 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 12,50  
       
  F13  80 M FINAL Vind 0  
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 10,76  
2 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 10,80  
3 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 10,97  
4 Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 11,01  
5 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 11,27  
6 Johanna Norén -96 IF Göta 11,29  
7 Lina Hilding -96 Motala AIF 11,99  
8 Sara Derelöv -96 Motala AIF 12,30  
 
  F13  600 M        
1 Moa Andersson -96 KFUM Arvika 1,56,97  
 
  F13  LÄNGD ZON      
1 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 5,22 0  
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 5,20 -0,9  
3 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 4,87 -1,6  
4 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 4,72 0  
5 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 4,58 0  
6 Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 4,50 -1,2  
7 Julia Marklund -96 SK Bore 4,32 -0,4  
8 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 4,13 0  
9 Linn Riddarström -96 Motala AIF 4,00 0  
10 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 3,96 0  
11 Moa Andersson -96 KFUM Arvika 3,92 -2,0  
12 Sara Derelöv -96 Motala AIF 3,82 -0,4  
13 Cornelia Rosén -96 Motala AIF 3,36 0  
 
  F13  SPJUT      
1 Julia Marklund -96 SK Bore 35,56  
2 Linn Riddarström -96 Motala AIF 28,24  
3 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 26,70  
4 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 25,18  
5 Marie Nordqvist Sjöblom -96 Moss IL 22,10  
6 Lina Hilding -96 Motala AIF 20,70  
7 Cornelia Rosén -96 Motala AIF 8,60  
 
  F14  100 M   Vind -0,4    
1 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 12,74  
2 Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 13,15  
3 Ellen Widengård -95 Tanums IF 13,44  
4 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 13,77  
 
  F14  800 M      
1 Sandra Olsson -95 SK Bore 2,20,22 Goliatrekord
2 Jacline Larsson -95 IF Göta 2,32,66  
3 Susann Kristiansen -95 Tanums IF 2,40,24  
4 Julia Schützer -95 IF Göta 2,41,55  
5 Olivia Svensson -95 IF Göta 2,46,16  
6 Hanne Gustavsson -95 IF Göta 2,56,61  
 
  F14  LÄNGD      
1 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 5,17 -1,3  
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 5,02 0  
3 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 4,84 0  
4 Frida Johansson -95 IF Göta 4,81 0  
 
  F14  SPJUT      
1 Julia Marklund -96 SK Bore 34,30  
2 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 33,00  
3 Susann Kristiansen -95 Tanums IF 31,36  
4 Nadia Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 28,62  
5 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 23,70  
6 Sara Larsson -95 IF Göta 22,52  
7 Frida Johansson -95 IF Göta 19,36  
 
  F15  100 M   Vind -0,4    
1 Mathilda Ribaeus -94 IF Göta 13,32  
2 Sofia Granander -94 Kils AIK Friidrott 13,36  
3 Emma Johansson -94 Säffle FIK 13,71  
 
  F15  800 M        
1 Alice Kristiansen -94 Tanums IF 2,26,69  
 
  F15  LÄNGD      
1 Mathilda Ribaeus -94 IF Göta 5,05 -1,1  
2 Emma Johansson -94 Säffle FIK 4,31 0,0  
3 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 4,02 -1,4  
4 Linnea Gåsste -94 Säffle FIK 3,87 -1,8  
 
  F15  SPJUT      
1 Frida Ohlsson -94 SK Bore 40,12 Goliatrekord
2 Linnea Gåsste -94 Säffle FIK 22,54  
3 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 19,54  
 
  F17  100 M   Vind -1,0    
1 Angelica Karlsson -93 Tanums IF 13,07  
2 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 13,81  
 
  F17  300 M HÄCK        
1 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 46,21  
2 Sofia Granander -94 Kils AIK Friidrott 46,36  
3 Malin Dahl -93 SoK Träff Karlsborg 49,66  
 
  F17  400 M        
1 Caroline Andersson -92 IF Göta 59,63  
 
  F17  LÄNGD      
1 Angelica Karlsson -93 Tanums IF 5,17 0  
2 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 4,84 -1,4  
3 Malin Sundin -93 Säffle FIK 4,13 -1,3  
 
  F17  SPJUT      
1 Yuselin Greek -92 Filipstads FIK 32,36  
 
  F19  100 M   Vind -1,1    
1 Erica Pettersson -90 Kils AIK Friidrott 12,69  
2 Kristin Franke Björkman -91 IF Göta 13,11  
3 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 13,26  
4 Malin Brattström -91 IF Göta 14,23  
5 Natalie Forsman -90 KFUM Arvika 17,13  
Utom tävlan      
  Sofia Thorin -89 KFUM Örebro 12,81  
  Josefin Johansson -88 Eds SK 13,30  
 
  F19  100 M extralopp   Vind 0  
1 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 12,67  
2 Sofia Thorin -89 KFUM Örebro 12,72  
3 Erica Pettersson -90 Kils AIK Friidrott 12,76  
4 Josefin Johansson -88 Eds SK 13,36  
 
  F19  LÄNGD      
1 Malin Brattström -91 IF Göta 4,54 -0,5  
 
  P19  100 M Extra lopp   Vind 0    
1 Morgan Ohlström -91 Rånäs 4H 11,23  
2 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 11,67  
3 Martin Holm -89 IF Göta 11,82  
4 Sven Visser -93 SK Bore 12,24  
5 Emil Enander Boqvist -91 SK Bore 12,58  
6 Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 13,71  
 
  P7  60 M   Vind 0    
1 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 10,71  
2 Petter Lander -02 Kils AIK Friidrott 11,92  
3 Lucas Johansson -02 IFK Sunne 13,23  
4 Hugo Wikström -02 Kils AIK Friidrott 12,30  
 
  P7  LÄNGD ZON      
1 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 3,39 1,6  
2 Petter Lander -02 Kils AIK Friidrott 2,87 1,4  
3 Lucas Johansson -02 IFK Sunne 2,71 1,5  
4 Hugo Wikström -02 Kils AIK Friidrott 2,21 1,8  
5 Jakob Friberg -03 IF Göta 1,87 1,8  
 
  P8  60 M HEAT 1 Vind -1,8    
1 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 10,32 Final  
2 Rasmus Walan -01 Kils AIK Friidrott 11,24 Final  
3 Rasmus Strand -01 Filipstads FIK 11,68 Final  
4 Simon Bohlin Arnesen -01 KFUM Arvika 11,69 Final  
5 David Olsson-Spets -01 Kils AIK Friidrott 13,59  
       
  P8  60 M HEAT 2 Vind -1,1  
1 Johan Forsberg -01 Kils AIK Friidrott 10,71 Final  
2 Daniel Lithner -01 Säffle FIK 10,90 Final  
3 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 11,47 Final  
4 Rex Andersson -01 Kils AIK Friidrott 11,70 Final  
5 Carl Christensson -01 Kils AIK Friidrott 12,59  
       
  P8  60 M FINAL Vind -0,3  
1 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 10,12  
2 Johan Forsberg -01 Kils AIK Friidrott 10,39  
3 Daniel Lithner -01 Säffle FIK 10,89  
4 Rasmus Walan -01 Kils AIK Friidrott 11,00  
5 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 11,28  
6 Rasmus Strand -01 Filipstads FIK 11,35  
7 Simon Bohlin Arnesen -01 KFUM Arvika 11,40  
8 Rex Andersson -01 Kils AIK Friidrott 11,88  
 
  P8  LÄNGD ZON      
1 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 3,22 0,8  
2 Johan Forsberg -01 Kils AIK Friidrott 3,04 1,6  
3 Daniel Lithner -01 Säffle FIK 2,92 2,9  
4 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 2,89 1,7  
5 Rasmus Walan -01 Kils AIK Friidrott 2,86 0  
6 Rex Andersson -01 Kils AIK Friidrott 2,66 0  
7 Rasmus Strand -01 Filipstads FIK 2,57 2,2  
8 Carl Christensson -01 Kils AIK Friidrott 2,51 1,1  
9 Simon Bohlin Arnesen -01 KFUM Arvika 2,51 1,2  
 
  P9  60 M   Vind 0    
1 Samuel Derelöv -00 Motala AIF 9,64  
2 Adam Vestlund -00 Kils AIK Friidrott 9,95  
3 Oscar Lejroth -00 KFUM Arvika 10,07  
4 Simon Björkengren -00 IF Göta 10,23  
5 Simon Larsson -00 KFUM Arvika 11,12  
6 Karl Widengård -00 Tanums IF 11,19  
 
  P9  LÄNGD ZON      
1 Samuel Derelöv -00 Motala AIF 3,67 0,4  
2 Adam Vestlund -00 Kils AIK Friidrott 3,59 0,4  
3 Oscar Lejroth -00 KFUM Arvika 3,40 0  
4 Simon Björkengren -00 IF Göta 3,04 1,6  
5 Simon Larsson -00 KFUM Arvika 2,96 0,6  
6 Karl Widengård -00 Tanums IF 2,88 2,8  
 
  P10  60 M HEAT 1 Vind -0,3    
1 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 9,79 Final  
2 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 10,07 Final  
3 Albin Jards -99 IF Göta 10,45 Final  
4 Mikael Lindhe -99 IF Göta 10,49 Final  
5 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 11,44  
       
  P10  60 M HEAT 2 Vind -0,9  
1 Johan Lindhe -99 IF Göta 9,95 Final  
2 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 10,25 Final  
3 Henrik Gåsste -99 Säffle FIK 10,29 Final  
4 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 10,67 Final  
5 Alexander Sjöström -99 Motala AIF 10,88  
       
  P10  60 M FINAL Vind -1,9  
1 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 9,87  
2 Johan Lindhe -99 IF Göta 10,02  
3 Henrik Gåsste -99 Säffle FIK 10,27   10,266
4 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 10,27   10,27
5 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 10,56  
6 Albin Jards -99 IF Göta 10,68  
7 Mikael Lindhe -99 IF Göta 10,73  
8 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott dns  
 
  P10  400 M        
1 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 1,25,08  
2 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 1,27,26  
3 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 1,29,25  
4 Julius Berg -00 IFK Sunne 1,29,26  
5 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK ingen tid  
 
  P10  KULA      
1 Erik Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 9,10  
2 Henrik Gåsste -99 Säffle FIK 7,07  
3 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 6,91  
4 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 6,75  
5 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 6,72  
6 Alexander Sjöström -99 Motala AIF 6,66  
7 Julius Berg -00 IFK Sunne 6,45  
8 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 6,23  
 
  P10  HÖJD      
1 Mikael Lindhe -99 IF Göta 1,18  
2 Johan Lindhe -99 IF Göta 1,15 o  
3 Alexander Sjöström -99 Motala AIF 1,15 xo  
4 Simon Björkengren -00 IF Göta 1,12  
5 Julius Berg -00 IFK Sunne 1,09  
6 Albin Jards -99 IF Göta 1,06 o  
7 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 1,06 xxo  
8 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 1,03  
9 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 0,99  
10 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott xxx  
 
  P11  60 M HEAT 1 Vind -1,8    
1 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 9,98 Final  
2 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 10,13 Final  
3 Elis Berg -98 IFK Sunne 10,23  
4 Linus Kristiansson -98 KFUM Arvika 10,39  
5 Adam Rosén -98 Motala AIF 10,69  
6 Isak Norberg -98 IK Vikings FIK DNS  
       
  P11  60 M HEAT 2 Vind 0,0  
1 Viktor Walden -98 Kils AIK Friidrott 9,32 Final  
2 Daniel Jansson -98 IF Göta 9,40 Final  
3 Jonathan Svensson -98 Mariestads AIF 9,49 Final  
4 Tobias Söderberg -98 IF Göta 9,50 Final  
5 Adam Andersson -98 KFUM Arvika 9,83 Final  
6 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 9,42 Final  
7 Jacob Eriksson -98 IF Göta 10,27  
       
  P11  60 M FINAL Vind -0,1  
1 Daniel Jansson -98 IF Göta 9,22  
2 Viktor Walden -98 Kils AIK Friidrott 9,24  
3 Jonathan Svensson -98 Mariestads AIF 9,44  
4 Tobias Söderberg -98 IF Göta 9,67  
5 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 9,82  
6 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 10,12  
7 Adam Andersson -98 KFUM Arvika 10,13  
8 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 10,16  
 
  P11  400 M        
1 Daniel Jansson -98 IF Göta 1,11,83  
2 Viktor Walden -98 Kils AIK Friidrott 1,12,00  
3 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 1,13,33  
4 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 1,13,45  
5 Elis Berg -98 IFK Sunne 1,16,74  
 
  P11  HÖJD      
1 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 1,33  
2 Daniel Jansson -98 IF Göta 1,28  
3 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 1,23  
3 Tobias Söderberg -98 IF Göta 1,23  
5 Elis Berg -98 IFK Sunne 1,13  
 
  P11  KULA      
1 Daniel Jansson -98 IF Göta 8,68  
2 Tim Gustavsson -98 Motala AIF 8,42  
3 Jonas Skärström -98 Tanums IF 8,36  
4 Max Nero -98 IF Göta 8,06  
5 Jonathan Svensson -98 Mariestads AIF 7,85  
6 Jacob Eriksson -98 IF Göta 7,62  
7 Elis Berg -98 IFK Sunne 7,27  
8 Tobias Söderberg -98 IF Göta 7,18  
9 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 6,99  
 
  P12  80 M   Vind 0,5    
1 Oscar Jansson -97 IFK Kristinehamn 11,19  
2 Simon Kohlberg -97 KFUM Arvika 12,01  
3 Daniel Jansson -98 IF Göta 12,02  
4 Karl-Anton Svensson -97 Mariestads AIF 12,97  
 
  P12  600 M        
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 1,55,69  
2 Simon Kohlberg -97 KFUM Arvika 2,02,61  
3 Henrik Schützer -97 IF Göta 2,15,40  
 
  P12  HÖJD      
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 1,31  
2 Oliver Karlsson -97 Motala AIF 1,26  
3 Oscar Jansson -97 IFK Kristinehamn 1,21 o  
4 Emil Jards -97 IF Göta 1,21 xo  
 
  P12  DISKUS      
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 31,50  
2 Tim Gustavsson -98 Motala AIF 20,94  
 
  P12  KULA      
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 8,27  
2 Karl-Anton Svensson -97 Mariestads AIF 8,19  
3 Oliver Karlsson -97 Motala AIF 7,71  
4 Emil Jards -97 IF Göta 7,62  
5 Simon Kohlberg -97 KFUM Arvika 6,92  
 
  P13  80 M Vind  0,1    
1 Johannes Bjergestam -96 IF Göta 10,99  
2 Martin Nikolai Kaneström -96 Lambertseter IF, Oslo 11,33  
3 André Zune -96 Motala AIF 11,54  
4 Joel Sandell -96 Motala AIF 12,10  
 
  P13  600 M        
1 Joel Sandell -96 Motala AIF 1,54,19  
2 André Zune -96 Motala AIF dns  
 
  P13  DISKUS      
1 Martin Gustavsson -96 IFK Sunne 39,12  
2 Emil Fridh -96 Motala AIF 25,20  
 
  P13  HÖJD      
1 Martin Danobrega -96 Great Britain 1,75 Goliatrekord
2 André Zune -96 Motala AIF 1,41  
3 Emil Fridh -96 Motala AIF 1,36  
 
  P13  KULA      
1 Martin Gustavsson -96 IFK Sunne 12,74  
2 Emil Fridh -96 Motala AIF 9,04  
3 Martin Nikolai Kaneström -96 Lambertseter IF, Oslo 7,43  
 
  P14  100 M   Vind -1,7    
1 Filip Schützer -95 IF Göta 12,58  
2 Eddy Meyerdierks -95 IF Hagen 12,71  
3 Martin Jonsson -95 SK Bore 13,62  
 
  P14  800 M        
1 Anton Lindblad -95 SOK Träff 2,18,97  
2 Michael Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 2,31,24  
3 Adrian Nilsson -95 SK Bore 2,31,79  
 
  P14  DISKUS      
1 Martin Gustavsson -95 IFK Sunne 35,60  
2 Michael Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 31,42  
3 Adrian Nilsson -95 SK Bore 22,42  
 
  P14  HÖJD      
1 Martin Danobrian -96 Great Britain 1,70  
2 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1,39  
 
  P14  KULA      
1 Michael Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 10,53  
2 Martin Gustavsson -95 IFK Sunne 9,68  
 
  P15  100 M   Vind 0,0    
1 Robin Skärström -94 Tanums IF 12,38  
2 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 12,51  
3 Nils Andersson -94 SK Bore 12,79  
4 Johannes Hilding -94 Motala AIF 13,04  
5 Marcus Johansson -94 Tanums IF 13,32  
 
  P15  800 M        
1 Ralf Pullola Filipstads 2,19,42  
2 Alexander Bennetoft -94 Säffle FIK 2,20,23  
 
  P15  DISKUS      
1 Johan Askmar -94 IF Göta 37,70  
 
  P15  HÖJD      
1 Johannes Hilding -94 Motala AIF 1,67  
2 Marcus Johansson -94 Tanums IF 1,59  
3 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 1,54  
4 Nils Andersson -94 SK Bore 1,39  
 
  P15  KULA      
1 Johan Askmar -94 IF Göta 10,73  
2 Johannes Hilding -94 Motala AIF 9,87  
 
  P17  100 M   Vind -1,9    
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 11,60  
2 Anders Teigen -92 Kils AIK Friidrott 11,76  
3 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 11,80  
4 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 12,13  
5 Sven Visser -93 SK Bore 12,41  
 
  P17  300 M HÄCK        
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 40,17  
2 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 49,05  
         
 
  P17  400 M        
1 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 52,79  
2 Andreas Karlsson -92 IF Göta 54,26  
3 Fredrik Eråker -93 IF Göta 54,73  
4 Pontus Kjellén -92 SOK Träff 56,89  
 
  P17  DISKUS      
1 Jonatan Laack -92 SK Bore 47,95  
2 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 46,04  
3 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 40,74  
4 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 40,23  
5 Oscar Jansson -92 IFK Sunne 35,68  
 
  P17  HÖJD      
1 Michael Grabarz -92 Great Britain 1,90  
2 Carl Håkansson -92 IF Göta 1,86  
 
  P17  KULA 5,0      
1 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 17,66  
2 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 14,27  
3 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 12,48  
 
  P19  100 M   Vind -0,1    
1 Morgan Ohlström -91 Rånäs 4H 11,20  
2 Daniel Nordkvist -91 IF Göta 11,61  
3 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 11,65  
4 Emil Enander Boqvist -91 SK Bore 12,60  
 
       
       
  Tomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 11,57  
  Martin Holm -89 IF Göta 11,86  
  Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 13,65  
 
  P19  300 M HÄCK        
1 Emil Enander Boqvist -91 SK Bore 46,91  
 
  P19  400 M        
1 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 52,67  
2 Niclas Ragneberg -91 Trollhättans FIK 53,15  
3 Andreas Persson -91 SK Bore 58,02  
 
       
4 Robin Nordenberg -89 IF Göta 51,01  
 
  P19  DISKUS 1,75      
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 46,62  
  Mats Lundström -65 IF Göta 24,84 Utom tävlan
 
  P19  HÖJD      
1 Scott Johnson -91 Great Britain 2,02  
2 Emil Enander Boqvist -91 SK Bore 1,63  
 
  P19  KULA 6,0      
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 10,93  
  Rikard Karlsson Kils AIK Friidrott 9,42 Utom tävlan
       
       
  Söndag 9/8  
  F7  300 M      
1 Petra Bäckström -02 Säffle FIK 1,03,95  
2 Emma hedin -02 Kils AIK Friidrott 1,05,83  
3 Alva Hilding Motala AIF 1,05,95  
4 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 1,05,99  
5 Alicia Frankert -02 Kils AIK Friidrott 1,08,24  
6 Emmy Niemi -02 Kils AIK Friidrott 1,08,43  
7 Tilde Inelind -02 Kils AIK Friidrott 1,10,03 1,10,026
8 Matilda Strand -02 Filipstads FIK 1,10,03 1,10,030
9 Johanna Wirebro -02 Motala AIF 1,13,16  
10 Thea Sofie Kaneström -02 Lambertseter IF, Oslo 1,19,19  
11 Alva Ryen Blåder -02 Karlskoga FIF 1,19,37  
12 Lisa Andersson -02 KFUM Arvika 1,21,05  
 
  F7  LÄNGD ZON      
1 Tilde Inelind -02 Kils AIK Friidrott 2,98    
2 Matilda Strand -02 Filipstads FIK 2,84    
3 Alva Hilding -02 Motala AIF 2,71    
4 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 2,70    
5 Emmy Niemi -02 Kils AIK Friidrott 2,69 2,61  
6 Johanna Wirebro -02 Motala AIF 2,69 2,57  
7 Ida Lindahl -02 KFUM Arvika 2,60 2,58  
8 Tilda Bergström -02 IFK Sunne 2,60 2,57  
9 Petra Bäckström -02 Säffle FIK 2,48    
10 Emma Hedin -02 Kils AIK Friidrott 2,41    
11 Alva Ryen Blåder -02 Karlskoga FIF 2,30    
12 Thea Sofie Kaneström -02 Lambertseter IF, Oslo 2,28    
13 Nellie Karlsson -02 Motala AIF 2,25    
14 Alicia Frankert -02 Kils AIK Friidrott 2,23    
15 Lisa Andersson KFUM Arvika 2,02    
16 Alva Olsson -02 Brattås CK 1,84    
 
  F8  300 M      
1 Åsa Olsson -01 Kils AIK Friidrott 1,05,72  
 
  F8  LÄNGD ZON      
1 Filippa Nero -01 IF Göta 2,94    
2 Åsa Olsson -01 Kils AIK Friidrott 2,76    
3 Clara Hedling -01 KFUM Arvika 2,50    
4 Ines Mossberg -01 KFUM Arvika 2,49    
 
  F9  300 M      
1 Thea Eriksson -00 Säffle FIK 58,29  
2 Miranda Nilsson -00 SK Bore 58,96  
3 Sofia Persson -00 KFUM Arvika 59,49  
4 Sara Forsell -00 Motala AIF 1,00,04  
5 Louise Hedestad -00 Kils AIK Friidrott 1,00,66  
6 Ester Skånfors-Forsling -00 IF Skade 1,00,72  
7 Frida Stormats -00 Motala AIF 1,02,84  
8 Emilia Eriksson -00 Kils AIK Friidrott 1,05,67  
9 Nathalie Ljunggren -00 Kils AIK Friidrott 1,06,31  
10 Moa Ryen Blåder -00 Karlskoga FIF 1,07,59  
11 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 1,10,77  
 
  F9  LÄNGD ZON      
1 Sofia Persson -00 KFUM Arvika 3,64 1,4  
2 Louise Hedestad -00 Kils AIK Friidrott 3,31 0,5  
3 Ester Skånfors-Forsling -00 IF Skade 3,27 1,0  
4 Frida Stormats -00 Motala AIF 3,23 1,9  
5 Thea Eriksson -00 Säffle FIK 3,21 1,1  
6 Miranda Nilsson -00 SK Bore 3,11 2,7  
7 Sara Forsell -00 Motala AIF 3,07 0,1  
8 Alice Larsson -00 Kils AIK Friidrott 2,85 0,7  
9 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 2,82 2,2  
10 Alva Karlsson -00 Kils AIK Friidrott 2,69 1,8  
11 Moa Ryen Blåder -00 Karlskoga FIF 2,68 0,9  
12 Nathalie Ljunggren -00 Kils AIK Friidrott 2,61 0  
13 Emilia Ericsson -00 Kils AIK Friidrott 2,56 1,9  
 
  F10  200 M   Vind -0,8    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 31,60  
2 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 34,19  
3 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 35,03  
4 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 35,40  
5 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 36,68  
6 Ellen Nordqvist Sjöblom -99 Moss IL 36,72  
 
  F10  400 M        
1 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 1,20,48  
2 Ellen Nordqvist Sjöblom -99 Moss IL 1,21,39  
3 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 1,21,46  
4 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 1,23,36  
5 Clara Bergström -99 IFK Sunne 1,26,89  
6 Maja Andersson -99 KFUM Arvika 1,27,80  
 
  F10  HÖJD      
1 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 1,18  
2 Erika Blomkvist -99 IFK Sunne 1,09  
3 Clara Bergström -99 IFK Sunne 1,02  
4 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 0,98 o  
5 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 0,98 o, 1 riv  
 
  F10  KULA      
1 Ida Stenbäck -99 SK Bore 8,24  
2 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 7,68  
3 Maja Andersson -99 KFUM Arvika 6,84  
4 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 5,99  
5 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 5,73  
6 Ellen Nordqvist Sjöblom -99 Moss IL 4,98  
7 Linn Fridh -99 Motala AIF 4,06  
8 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 4,03  
 
  F11  200 M HEAT 1 Vind -2,0    
1 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 32,21  
2 Beatrice Larsson -98 IF Göta 33,80  
3 Ellen Wiberg -98 IFK Sunne 35,99  
4 Alva VonDoorn -98 Motala AIF dns  
       
  F11  200 M HEAT 2 Vind 0,0  
1 Alva Mossberg -98 KFUM Arvika 33,46  
2 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 33,85  
3 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 37,25  
4 Alva Lund -98 Motala AIF dns  
       
  F11  200 M HEAT 3 Vind 0,0  
1 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 29,75  
2 Julia Björkengren -98 IF Göta 30,19  
3 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 31,19  
4 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 31,56  
5 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 33,86  
       
  F11  200 M SAMLAD LISTA    
1 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 29,75  
2 Julia Björkengren -98 IF Göta 30,19  
3 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 31,19  
4 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 31,56  
5 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 32,21  
6 Alva Mossberg -98 KFUM Arvika 33,46  
7 Beatrice Larsson -98 IF Göta 33,80  
8 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 33,85  
9 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 33,86  
10 Ellen Wiberg -98 IFK Sunne 35,99  
11 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 37,25  
12 Alva VonDoorn -98 Motala AIF dns  
13 Alva Lund -98 Motala AIF dns  
 
  F11  400 M HEAT 1      
1 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 1,11,41  
2 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 1,12,97  
3 Sarah Bennetoft -98 Säffle FIK 1,13,81  
4 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 1,21,79  
5 Julia Björkengren -98 IF Göta dns  
       
  F11  400 M HEAT 2  
1 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 1,16,64  
2 Beatrice Larsson -98 IF Göta 1,17,57  
3 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 1,19,33  
4 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 1,20,82  
5 Alva Mossberg -98 KFUM Arvika 1,22,04  
6 Alva VonDoorn -98 Motala AIF dns  
       
  F11  400 M SAMLAD LISTA    
1 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 1,11,41  
2 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 1,12,97  
3 Sarah Bennetoft -98 Säffle FIK 1,13,81  
4 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 1,16,64  
5 Beatrice Larsson -98 IF Göta 1,17,57  
6 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 1,19,33  
7 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 1,20,82  
8 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 1,21,79  
9 Alva Mossberg -98 KFUM Arvika 1,22,04  
10 Julia Björkengren -98 IF Göta dns  
11 Alva VonDoorn -98 Motala AIF dns  
 
  F11  HÖJD      
1 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 1,38  
2 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 1,36 xo  
3 Magdalena Åkesson -98 Hammarby Friidrott 1,36 xxo  
4 Beatrice Larsson -98 IF Göta 1,29  
5 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 1,23  
6 Alva Lund -98 Motala AIF 1,20  
7 Julia Björkengren -98 IF Göta 1,17 xo  
8 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK Friidrott 1,17 xxo, 1 riv  
9 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 1,17 xxo, 3 riv  
 
  F11  KULA      
1 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 9,59  
2 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 9,18  
3 Magdalena Åkesson -98 Hammarby Friidrott 8,00  
4 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 7,72  
5 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 7,66  
6 Alva VonDoorn -98 Motala AIF 7,62  
7 Beatrice Larsson -98 IF Göta 7,40  
8 Sara Bennetoft -98 Säffle 7,04  
9 Julia Björkengren -98 IF Göta 7,03  
10 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 6,56  
11 Ellen Wiberg -98 IFK Sunne 6,32  
12 Alva Lund -98 Motala AIF 5,53  
 
  F12  60 M HÄCK HEAT 1 Vind -0,5    
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 10,69  
2 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 12,06  
3 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 12,20  
  Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott dns  
       
  F12  60 M HÄCK HEAT 2 Vind 0  
1 Ebba Olsson -97 Brattås CK 10,78  
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 10,96  
3 Mathilda Eriksson -97 Säffle FIK 13,10  
4 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 13,58  
5 Jennie Jansson -97 IF Göta 13,63  
       
  F12  60 M HÄCK SAMLAD LISTA    
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 10,69  
2 Ebba Olsson -97 Brattås CK 10,78  
3 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 10,96  
4 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 12,06  
5 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 12,20  
6 Mathilda Eriksson -97 Säffle FIK 13,10  
7 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 13,58  
8 Jennie Jansson -97 IF Göta 13,63  
  Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott dns  
 
  F12  200 M HEAT 1 Vind -0,2    
1 Elin Edgren -97 SK Bore 30,48  
2 Hanna Johansson -97 IF Göta 31,35  
3 Ebba Olsson -97 Brattås CK 31,54  
4 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 31,84  
       
  F12  200 M HEAT 2 Vind -0,4  
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 28,20  
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 29,35  
3 Elin Stormats -97 Motala AIF 33,88  
  Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott dns  
       
  F12  200 M SAMLAD LISTA    
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 28,20  
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 29,35  
3 Elin Edgren -97 SK Bore 30,48  
4 Hanna Johansson -97 IF Göta 31,35  
5 Ebba Olsson -97 Brattås CK 31,54  
6 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 31,84  
7 Elin Stormats -97 Motala AIF 33,88  
  Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott dns  
 
  F12  DISKUS      
1 Helena Åhlén -97 SK Bore 32,67  
2 Ebba Olsson -97 Brattås CK 22,88  
3 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 21,31  
4 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 20,98  
5 Elin Edgren -97 SK Bore 20,08  
6 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 18,67  
7 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 17,92  
8 Linn Forsell -97 Motala AIF 16,44  
9 Ida Stenbäck -99 SK Bore 15,95  
10 Hanna Johansson -97 IF Göta 14,36  
11 Jennie Jansson -97 IF Göta 12,80  
 
  F12  HÖJD      
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 1,45  
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 1,34  
3 Elin Edgren -97 SK Bore 1,30  
4 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 1,20  
5 Jennie Jansson -97 IF Göta 1,15  
6 Felicia Johansson -97 SK Bore xxx  
 
  F12  KULA      
1 Helena Åhlén -97 SK Bore 11,90  
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 9,81  
3 Ebba Olsson -97 Brattås CK 9,55  
4 Felicia Johansson -97 SK Bore 9,41  
5 Elin Edgren -97 SK Bore 9,18 9,07  
6 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 9,18 8,65  
7 Linn Forsell -97 Motala AIF 8,69  
8 Jennie Jansson -97 IF Göta 7,47  
9 Elin Stormats -97 Motala AIF 6,51  
10 Mathilda Eriksson -97 Säffle FIK 6,26  
 
  F13  60 M HÄCK   Vind -0,5    
1 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 10,17  
2 Sara Derelöv -96 Motala AIF 11,39  
3 Lina Hilding -96 Motala AIF 11,81  
4 Julia Marklund -96 SK Bore 12,03  
5 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 12,91  
6 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 13,05  
 
  F13  200 M HEAT 1 Vind 0    
1 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 28,25  
2 Moa Andersson -96 KFUM Arvika 30,00  
3 Lina Hilding -96 Motala AIF 30,63  
4 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 30,67  
       
  F13  200 M HEAT 2 Vind 1,5  
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 27,48  
2 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 27,82  
3 Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 28,46  
4 Jacqueline Larsson -96 IF Göta 28,87  
5 Johanna Norén -96 IF Göta 29,09  
       
  F13  200 M SAMLAD LISTA    
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 27,48  
2 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 27,82  
3 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 28,25  
4 Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 28,46  
5 Jacqueline Larsson -96 IF Göta 28,87  
6 Johanna Norén -96 IF Göta 29,09  
7 Moa Andersson -96 KFUM Arvika 30,00  
8 Lina Hilding -96 Motala AIF 30,63  
9 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 30,67  
 
  F13  DISKUS      
1 Julia Marklund -96 SK Bore 34,75  
2 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 30,27  
3 Linn Riddarström -96 Motala AIF 26,67  
4 Lina Hilding -96 Motala AIF 23,18  
5 Marie Nordqvist Sjöblom -96 Moss IL 20,92  
6 Sara Derelöv -96 Motala AIF 17,73  
 
  F13  HÖJD      
1 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 1,55  
2 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 1,51  
3 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 1,48  
4 Julia Marklund -96 SK Bore 1,41 xo  
5 Johanna Norén -96 IF Göta 1,41 xxo  
6 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 1,33  
7 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 1,28  
 
  F13  KULA      
1 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 12,74  
2 Lisa Einarsson -96 Eds SK 12,70  
3 Julia Marklund -96 SK Bore 11,86  
4 Linn Riddarström -96 Motala AIF 9,57  
5 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 9,13  
6 Lina Hilding -96 Motala AIF 8,80  
7 Marie Nordqvist Sjöblom -96 Moss IL 8,56  
8 Sara Derelöv -96 Motala AIF 8,01  
 
  F14  80 M HÄCK   Vind -1,7    
1 Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 12,56  
2 Frida Johansson -95 IF Göta 13,14  
3 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 13,53  
4 Hanna Österberg -95 IF Göta 13,71  
5 Amanda Teilus -95 Piteå IF 14,98  
 
  F14  300 M        
1 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 42,44  
2 Ellen Widengård -95 Tanums IF 43,55  
3 Jacqueline Larsson -96 IF Göta 45,98  
 
  F14  DISKUS      
1 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 41,66  
2 Nadia Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 39,95  
3 Julia Karlsson -95 IF Göta 31,93  
4 Susane Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 27,79  
 
  F14  HÖJD      
1 Hanna Österberg -95 IF Göta 1,49  
2 Frida Johansson -95 IF Göta 1,45  
3 Sara Larsson -95 IF Göta 1,41  
 
  F14  KULA      
1 Lisa Einarsson -96 Eds SK 11,08  
2 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 10,58  
3 Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 10,20  
4 Nadia Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 10,18  
5 Susane Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 10,00  
6 Julia Karlsson -95 IF Göta 9,91  
7 Sara Larsson -95 IF Göta 8,55  
 
  F15  80 M HÄCK   Vind -1,3    
1 Sofia Granander -94 Kils AIK Friidrott 12,65  
2 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 13,14  
 
  F15  300 M        
1 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 42,60  
2 Sofia Granander -94 Kils AIK Friidrott 43,10  
 
  Sofia Thorin -89 KFUM Örebro 40,03 Utom tävlan
 
  F15  DISKUS      
1 Frida Ohlsson -94 SK Bore 43,82  
2 Martina Borgler -94 SK Bore 36,94  
 
  F15  HÖJD      
1 Mathilda Ribaeus -94 IF Göta 1,67  
2 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 1,60  
3 Martina Borgler -94 SK Bore 1,57  
 
  F15  KULA      
1 Martina Borgler -94 SK Bore 11,26  
 
  F15  TRESTEG      
1 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 10,78 1,5  
 
  F17  100 M HÄCK   Vind -1,1    
1 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 14,89  
 
  F17  200 M   Vind -1,3    
1 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 25,31  
2 Angelica Karlsson -93 Tanums IF 26,32  
3 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 27,86  
4 Micelle Alooens Lörenskog, Norge 28,97  
 
  F17  800 M        
1 Caroline Andersson -92 IF Göta 2,25,42  
 
  F17  DISKUS      
1 Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 35,54  
2 Rebecka Johansson -93 Mariestads AIF 32,63  
3 Matilda Ehne -92 IF Göta 26,51  
4 Malin Gerleman -92 Dals Södra FFI 25,94  
 
  F17  HÖJD      
1 Hannah Frith -93 Great Britain 1,70  
2 Alexandra Davidsson -92 Filipstads FIK 1,60 o  
3 Lovisa Sonesson -92 IF Göta 1,60 xo  
4 Kristin Dahlia-Hedqvist IK Viking 1,52  
 
  F17  KULA      
1 Angelica Karlsson -93 Tanums IF 10,94  
2 Malin Gerleman -92 Dals Södra FFI 10,48  
3 Matilda Ehne -92 IF Göta 9,31  
4 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 9,24  
 
  F17  TRESTEG      
1 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 10,06 1,3  
 
  F19  DISKUS      
1 Anna Holm -90 Bollnäs FIK 30,76  
2 Josefin Karlsson -91 IK Orient 29,36  
   
  Kvinnor DISKUS      
1 Angela Åkesson -79 IF Göta 46,51  
 
  F19  HÖJD      
1 Sofie Skoog -90 Ekshärad Friidrott 1,66  
   
  Kvinnor HÖJD      
1 Anna Axelsson -87 Spårvägen FK 1,82  
 
  F19  KULA      
1 Josefin Karlsson -91 IK Orient 10,12  
 
  P7  300 M      
1 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 1,01,07  
2 Petter Lander -02 Kils AIK Friidrott 1,06,66  
3 Lucas Johansson -02 IFK Sunne 1,12,45  
4 Jacob Friberg -03 IF Göta 1,13,08  
 
  P7  BOLLKAST      
1 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 21,54  
2 Petter Lander -02 Kils AIK Friidrott 19,56  
3 Lucas Johansson -02 IFK Sunne 16,87  
4 Linus Ljunggren -02 Kils AIK Friidrott 11,58  
 
  P8  300 M      
1 Johan Forsberg -01 Kils AIK Friidrott 55,83  
2 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 56,76  
3 Rasmus Walan -01 Kils AIK Friidrott 1,03,76  
4 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 1,04,18  
5 Rex Andersson -01 Kils AIK Friidrott 1,08,70  
6 Rasmus Strand -01 Filipstads FIK 1,09,64  
7 Carl Christensson -01 Kils AIK Friidrott 1,10,10  
 
  P8  BOLLKAST      
1 Rasmus Walan -01 Kils AIK Friidrott 29,23  
2 David Olsson-Spets -01 Kils AIK Friidrott 25,62  
3 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 24,22  
4 Rex Andersson -01 Kils AIK Friidrott 20,56  
5 Johan Forsberg -01 Kils AIK Friidrott 19,51  
6 Carl Christensson -01 Kils AIK Friidrott 18,34  
7 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 17,48  
8 Rasmus Strand -01 Filipstads FIK 16,82  
 
  P9  300 M      
1 Samuel Derelöv -00 Motala AIF 54,30  
2 Adam Vestlund -00 Kils AIK Friidrott 56,13  
3 Simon Larsson -00 KFUM Arvika 1,01,73  
 
  P9  BOLLKAST      
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK Friidrott 34,76  
2 Samuel Derelöv -00 Motala AIF 34,05  
3 Simon Larsson -00 KFUM Arvika 23,50  
 
  P10  200 M   Vind -0,6    
1 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 33,52  
2 Johan Lindhe -99 IF Göta 34,14  
3 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 34,42  
4 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 37,85  
5 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 37,86  
6 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 43,09  
 
  P10  BOLLKAST      
1 Alexander Sjöström -99 Motala AIF 35,55  
2 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 32,71  
3 Albin Jards -99 IF Göta 32,60  
4 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 31,08  
5 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 28,80  
6 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 28,66  
7 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 26,32  
8 Mikael Lindhe -99 IF Göta 23,71  
9 Erik Mellstig -99 IF Göta 23,70  
 
  P10  LÄNGD ZON      
1 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 3,76 0,8  
2 Johan Lindhe -99 IF Göta 3,40 1,2  
3 Alexander Sjöström -99 Motala AIF 3,30 0  
4 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 3,18 2,1  
5 Erik Mellstig -99 IF Göta 3,15 1,1 3,15
6 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 3,15 1,8 3,01
7 Albin Jards -99 IF Göta 3,10 1,4
8 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 3,06 1,3  
9 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 3,01 0  
 
  P11  60 M HÄCK   Vind -0,3    
1 Erik Olsson -89 Ransäter AIS 13,77  
 
  P11  200 M HEAT 1 Vind -2,0    
1 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 33,32  
2 Henrik Nordlander -98 IF Göta 33,49  
3 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 34,49  
4 Linus Kristiansson -98 KFUM Arvika 35,28  
5 Adam Andersson -98 KFUM Arvika 35,44  
       
  P11  200 M HEAT 2 Vind -1,0  
1 Viktor Walden -98 Kils AIK Friidrott 30,57  
2 Daniel Jansson -98 IF Göta 30,68  
3 Jonathan Svensson -98 Mariestads AIF 32,00  
4 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 33,86  
5 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 34,99  
       
  P11  200 M SAMLAD LISTA    
1 Viktor Walden -98 Kils AIK Friidrott 30,57  
2 Daniel Jansson -98 IF Göta 30,68  
3 Jonathan Svensson -98 Mariestads AIF 32,00  
4 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 33,32  
5 Henrik Nordlander -98 IF Göta 33,49  
6 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 33,86  
7 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 34,49  
8 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 34,99  
9 Linus Kristiansson -98 KFUM Arvika 35,28  
10 Adam Andersson -98 KFUM Arvika 35,44  
 
  P11  LÄNGD ZON      
1 Daniel Jansson -98 IF Göta 4,10 0  
2 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 3,99 1,4  
3 Jonathan Svensson -98 Mariestads AIF 3,80 0,8  
4 Jacob Eriksson -98 IF Göta 3,71 0,5  
5 Henrik Nordlander -98 IF Göta 3,60 1,6  
6 Adam Andersson -98 KFUM Arvika 3,58 1,0  
7 Tim Gustavsson -98 Motala AIF 3,49 1,0  
8 Linus Kristiansson -98 KFUM Arvika 3,45 1,7  
9 Max Nero -98 IF Göta 3,34 0,8  
10 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 3,28 0,9  
11 Adam Rosén -98 Motala AIF 3,25 0,5  
 
  P11  SPJUT      
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 36,87 Goliatrekord
2 Daniel Jansson -98 IF Göta 24,89  
3 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 21,52  
4 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 21,09  
5 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 20,68  
6 Tim Gustavsson -98 Motala AIF 18,84  
7 Jonas Skärström -98 Tanums IF 18,29  
8 Jacob Eriksson -98 IF Göta 18,25  
9 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 14,28  
 
  P12  60 M HÄCK   Vind -0,3    
1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 11,64  
2 Andrée Nilsson -97 SK Bore 12,18  
3 Emil Jards -97 IF Göta 13,58  
 
  P12  200 M   Vind 0    
1 Oscar Jansson -97 IFK Kristinehamn 28,78  
2 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 29,19  
3 Simon Kohlberg -97 KFUM Arvika 31,39  
4 Emil Jards -97 IF Göta 32,73  
5 Tobias Larsson -97 KFUM Arvika dns  
 
  P12  LÄNGD ZON      
1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 4,77 1,9  
2 Oscar Jansson -97 IFK Kristinehamn 4,67 1,0  
3 Simon Kohlberg -97 KFUM Arvika 4,10 2,0  
4 Andrée Nilsson -97 SK Bore 4,03 1,8  
5 Oliver Karlsson -97 Motala AIF 4,00 1,2  
6 Karl-Anton Svensson -97 Mariestads AIF 3,91 1,4  
7 Emil Jards -97 IF Göta 3,81 1,6  
 
  P12  SPJUT      
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 35,83  
2 Andrée Nilsson -97 SK Bore 34,94  
3 Karl-Anton Svensson -97 Mariestads AIF 26,64  
4 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 26,03  
5 Oliver Karlsson -97 Motala AIF 24,39  
 
  P13  60 M HÄCK   Vind -1,1    
1 André Zune -96 Motala AIF 10,63  
2 Joel Sandell -96 Motala AIF 12,52  
 
  P13  200 M   Vind 0    
1 Martin Nikolai Kaneström -96 Lambertseter IF, Oslo 29,29  
2 Emil Fridh -96 Motala AIF 30,25  
3 Joel Sandell -96 Motala AIF 32,16  
 
  P13  LÄNGD ZON      
1 Emil Fridh -96 Motala AIF 4,80 1,3  
2 André Zune -96 Motala AIF 4,45 1,1  
3 Martin Nikolai Kaneström -96 Lambertseter IF, Oslo 4,03 1,7  
4 Joel Sandell -96 Motala AIF 4,00 1,7  
 
  P13  SPJUT      
1 André Zune -96 Motala AIF 30,82  
2 Martin Nikolai Kaneström -96 Lambertseter IF, Oslo 28,73  
3 Joel Sandell -96 Motala AIF 14,39  
 
  P14  300 M        
1 Martin Jonsson -95 SK Bore 44,02  
 
  P14  LÄNGD      
1 Filip Schützer -95 IF Göta 5,31 -1,0  
2 Martin Jonsson -95 SK Bore 4,68 0  
3 Michael Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 4,40 -1,1  
4 Adrian Nilsson -95 SK Bore 3,79 0  
 
  P14  SPJUT      
1 Adam Maschel -95 SK Bore 43,21  
2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 40,74  
3 Michael Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 29,74  
4 Andre Nilsson -97   29,40  
5 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 28,54  
6 Adrian Nilsson -95 SK Bore 26,83  
 
  P15  100 M HÄCK   Vind -2,7    
1 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 15,71  
 
  P15  300 M        
1 Fredrik Finnstad -94 Ekshärad Friidrott 37,68  
2 Alexander Larsson -94 Karlskoga FIF 38,02  
3 Robin Skärström -94 Tanums IF 38,43  
4 Alexander Bennetoft -94 Säffle FIK 41,66  
 
  P15  LÄNGD      
1 Robin Skärström -94 Tanums IF 5,56 -1,8  
2 Nils Andersson -94 SK Bore 5,39 -0,9  
3 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 5,13 -1,0  
4 Alexander Bennetoft -94 Säffle FIK 5,07 -1,6  
5 Marcus Johansson -94 Tanums IF 4,97 -0,3  
6 Johan Askmar -94 IF Göta 4,93 -1,0  
7 Johannes Hilding -94 Motala AIF 4,90 -1,1  
 
  P15  SPJUT      
1 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 39,21  
2 Johannes Hilding -94 Motala AIF 36,95  
 
  P15  TRESTEG      
1 Joel Valdemarsson -94 IF Göta 12,56 0,0  
2 Pierre Strand -94 Karlskoga FIF 11,20 0,5  
  Johan Askmar -94 IF Göta dns    
 
  P17  110 M HÄCK   Vind 0,0    
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 14,58  
 
  P17  200 M   Vind -1,3    
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 23,02  
2 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 23,27  
3 Anders Teigen -92 Kils AIK Friidrott 24,33  
4 Nivethan Panchalingam Lövenskog FIL 25,46  
5 Sven Visser -93 SK Bore 25,58  
 
  P17  800 M        
1 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 2,00,02 Goliatrekord
2 Fredrik Eråker -93 IF Göta ingen tid  
3 Andreas Karlsson -92 IF Göta ingen tid  
 
  P17  LÄNGD      
1 Sven Visser -93 SK Bore 5,16 -2,3  
 
  P17  SPJUT      
1 Johannes Henningsson -93 IF Göta 57,30  
2 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 52,99  
3 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 39,90  
4 Emil Jonsson -93 Kils AIK Friidrott 34,81  
 
  P17  TRESTEG      
1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 13,14 1,0  
 
  P19  200 M   Vind 0    
1 Morgan Ohlström -91 Rånäs 4H 22,82  
2 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 23,94  
3 Emil Enander Boqvist -91 SK Bore 26,11  
 
  Utom tävlan      
  Fredrik Johansson -86 IF Göta 21,97  
  Anders Johansson -66 Karlskoga FIF 25,96  
  Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 28,12  
 
  P19  LÄNGD      
1 Daniel Nordkvist -91 IF Göta 6,55 -1,4  
2 Emil Enander Boqvist -91 SK Bore 5,45 0  
 
  P19  SPJUT      
1 Anton Gärdin -91 KFUM Arvika 46,04  
 
  P19  TRESTEG      
1 Taulamp Dautaj IF Göta 13,85 1,4  
   
  Utom tävlan        
  Richard Olsson -89 IF Göta 13,20 0,8